YÖKDİL, Yüksek Öğretim Kurumu’nun yaptığı yabancı dil seviye belirleme, yeterlilik sınavıdır. YÖKDİL sınavında amaç, sınava giren adayların dil seviyelerini tespit etmektir. YÖKDİL, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sorularının hazırlanma sürecini, dil yetkinliği konusunda tecrübeli Ankara Üniversitesi üstleniyor. YÖKDİL Sınavında Anadolu Üniversitesi’nin görevi ise sınavın organizasyonunu ve uygulamasını yürütmek.

YÖKDİL SINAVI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

YÖKDİL, yeni bir sınav ve bu yenilik beraberinde bolca soruyu da yanında getiriyor. Bu yazımızı tamamladığınız zaman YÖKDİL ile ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevabını almış olacaksınız. British Academy olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimize her konuda destek sağlayabilmek için İngilizce ile alakalı bütün gelişmeleri yakından takip ederek konular hakkında uzmanlık sahibi olduktan sonra öğrencilerimizi bilinçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

YÖKDİL Sınavının İçeriği Nedir?

YÖKDİL’de adayların Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri gibi kendi uzmanlık alanlarına yönelik sorular sorulur. Bu açıklamaya göre, YÖKDİL’de her alana farklı soru tiplerinin, farklı soru içeriklerinin çıkacağı anlaşılıyor.

YÖKDİL’de Kaç Soru Var?

YÖKDİL sınavında adayları çoktan seçmeli 80 adet soru bekliyor. YÖKDİL sınavındaki şık sayısı ise 5 adet.

YÖKDİL Sınavı Ne Kadar Sürüyor ve Sınav Merkezleri Nerelerde?

YÖKDİL sınavının süresi 180 dakika. Adayların 180 dakika içerisinde 80 adet soruyu cevaplaması gerekiyor. YÖKDİL 30 ilde toplamda 35 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir.

YÖKDİL Sınavı Hazırlık Kursu

YÖKDİL’e hazırlanan adayların hazırlık süreçlerini mükemmel bir biçimde planlamaları gerekiyor. Aday, eksik yanlarını öğrenerek bu eksiklikleri tamamlamayı amaçlayan bir çalışma yolu benimsemeli. YÖKDİL hazırlık kursu da tam olarak bu noktada devreye giriyor, YÖKDİL sınavı için özel olarak hazırlanmış eğitim içeriği sayesinde adayın YÖKDİL sınavında başarılı olması hedefleniyor.

BRİTİSH ACADEMY YÖKDİL HAZIRLIK KURSU

British English olarak YÖKDİL hazırlık kursumuzda, tamamen YÖKDİL odaklı eğitim içeriğimiz ile öğrencilerimize YÖKDİL sınavında başarıyı vaat ediyoruz. YÖKDİL sınavından elde edeceğiniz başarıyı en üst seviyeye çıkartmak isterseniz kurumumuzun yetkin eğitmen kadrosu ve nitelikli eğitim içeriği sizin için her zaman hazır. YÖKDİL hazırlık kursumuzun eğitim içeriği hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en yakın olan şubemiz ile iletişime geçerek yüz yüze bilgi alma imkanını da değerlendirebilirsiniz, British Academy şubeleri İstanbul’un her yerinde!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir